Czysta woda z kranu jest w zasięgu ręki

Ciekawe jak wielu z was zastanawia się nad funkcją wody pitnej w życiu codziennym. Stanowi ona przecież najważniejszy element zbilansowanej diety zapewniającej nam zdrowe i długie życie. Najczęściej stykamy się z wodą z kranu. Choć jej jakość znacznie podwyższyła się w ostatnim czasie to nadal nie ufa jej większość społeczeństwa. Nie powinien więc dziwić fakt, że wiele osób wdraża w życie samodzielne uzdatnianie wody.

Najwięcej wątpliwości budzi w wodzie kranowej jej skład, czyli obecność chloru, zanieczyszczenia w infrastrukturze wodociągowej oraz poziom twardości wody. Twarda woda przyprawiła o ból głowy już nie jednego… ponieważ ma ona bardzo destrukcyjny wpływ na domowe urządzenia AGD. Więcej informacji odnośnie szkodliwego wpływu twardej wody znajdziecie na http://www.ekspertbudowlany.pl/artykul/id3870,uzdatnianie-wody-wodociagowej-czy-to-ma-sens/. Niejedno urządzenie za wcześnie zakończyło swoje funkcjonowanie przez osadzający się w jego wnętrzu osad z kamienia.
A jakie skutki ma picie twardej wody dla naszego organizmu? Wody o znacznym stopniu twardości powinny unikać starsze osoby , a także osoby cierpiące na niewydolność nerek i układu moczowego. Kamień w nerkach to bolesna dolegliwość, której lepiej unikać. Na szczęście są domowe metody na uzdatnianie wody. I jest to o wiele łatwiejsze niżby się mogło wielu osobom wydawać.
Wystarczy kupić filtry do wody, które sprawiają, że woda jest czystsza i wolna od negatywnych składników. Najbardziej podstawowe filtry do wody mają postać dzbanka. Dzbanek ten wyposażony jest w wymienny wkład z aktywnym węglem, przez który filtrowana jest woda. Jest to wydajne i tańsze rozwiązanie pozwalające na uzyskanie czystszej wody prosto z kranu. Dzbanki filtrujące wodę można zabrać ze sobą do pracy lub na wyjazd, nie zajmują bowiem dużej przestrzeni. Osoby preferujące wydajniejsze sposoby powinny wybrać filtry do wody montowane na kran. Ich rolą jest bieżące uzdatnianie wody.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s